Zeptejte Se Hned

Fill out my online form.

Léčba spinální svalové atrofie kmenovými buňkami

Kmenové buňky Beike jsou používány k léčbě pacientů se spinální svalovou atrofií (SMA) od roku 2005. Za vhodné k terapii jsou považovány převážně SMA II. a III. typu (syndrom Kugelberg-Welanderové). U pacientů se spinální svalovou atrofií dochází k postupnému úbytku nervových buněk, což má za následek neustále progresivní postup nemoci.
Cílem naší terapie je regenerace postižených nervových buněk za použití transplantace kmenových buněk. Abychom docílili tíženého efektu, budou kmenové buňky vpraveny do těla jak intravenózně, tak pomocí lumbální punkce, čímž bude zajištěn nejlepší přístup buněk k poškozené oblasti.

Možná zlepšení

Naše léčba spinální svalové atrofie může pacientům pomoci s pohyblivostí, atrofií svalů, svalovou slabostí, rovnováhou a koordinací pohybu, mentální retardací, svalovou ztuhlostí atd.* Je však důležité si uvědomit, že tato léčba není lék, tudíž nelze eliminovat prvotní příčinu odumírání buněk. Léčba však dokáže zpomalit postup nemoci a zmírnit její projevy, což znatelně zlepší kvalitu života léčeného. Je tedy potřeba vzít v úvahu, že zlepšení může při této progresivní nemoci trvat pouze určitou dobu. Po obdržení vašich lékařských záznamů vám naši lékaři poskytnou více informací o možné léčbě.

*Stejně jako u jiných terapií kmenovými buňkami se zlepšení stavu může lišit mezi jednotlivými pacienty a není možné ho garantovat.

Náš léčebný balík

Jsme přesvědčeni, že náš léčebný program patří k jednomu z nejlepších na celém světě. Kombinace technologií Beike Biotechnology a funkční medicíny v Better Being Hospital umožňuje našim pacientům ty nejlepší šance na zlepšení jejich zdravotního stavu. Pokud se chcete dozvědět více o procedurách, terapiích a službách, které jsou zahrnuty do našeho programu, klikněte na tabulku níže.

*O přesném počtu injekcí s kmenovými buňkami bude rozhodnuto během přijímacího procesu.
**Pacienti mladší než 10 let mohou dostat menší množství kmenových buněk (v závislosti na váze pacienta).
***S ohledem na momentální stav jedince nemusí být poskytnuty všechny terapie.

Místo léčby

Beike Biotechnology je partnerem Better Being Hospital (BBH) v Bangkoku a díky této spolupráci jsme schopni poskytnout tu nejefektivnější možnou léčbu. BBH je prvním zdravotním zařízením s akreditací v oblasti funkční medicíny v celé Asii, což pozvedá možnosti buněčné terapie na zcela novou úroveň. Přečtěte si více o BBH

Metody injekce

Lékařský tým používá pro pacienty s diagnostikovanou SMA kombinaci dvou metod: intravenózní injekce a lumbální punkce. Více informací o jednotlivých typech injekcí naleznete níže:

Intravenózní injekce (IV)

Intravenózní (nitrožilní) podávání léku je jednoduchý a standartní proces, který by měl být většině pacientů znám. Do pacientovy žíly je nejdříve zaveden flexibilní plastový katétr a následně je mu touto cestou podáván roztok kmenových buněk smíchaný se sérem z pupečníkové krve (v některých případech může být také podáván dexamethasone, tím se zamezí případné alergické reakci). Během zákroku není obvykle potřeba žádná anestezie a celý proces nezabere více jak 45 minut.

Lumbální punkce (LP)

Cílem lumbální punkce je zprostředkovní přístupu k míše, kmenové buňky tedy nemusí procházet přes hematoencefalickou bariéru a mohou být vpraveny přímo do mozkomíšního moku. Podle našich lékařů se jedná o metodu, kterou lze vpravit kmenové buňky přímo do centrálního nervového systému. Mozkomíšní mok (CSF) v těle slouží k ochraně mozku a míchy, čímž minimalizuje možnost jejich poranění. Ten je tělem produkován nepřetržitě, takže je objem odebrané tekutiny nahrazen během několika hodin.

Zkušenosti pacientů

Níže naleznete video rozhovory pořízené během léčby kmenovými buňkami Beike, ve kterých pacienti mluví o zkušenosti s léčbou a o zlepšeních, kterých si během léčby všimli. Zlepšení, která můžete v těchto videích vidět, jsou typická pro pacienty trpící ataxií, nelze však garantovat, že se stejné výsledky dostaví u všech léčených.