Zeptejte Se Hned

Fill out my online form.

Léčba ONH-SOD kmenovými buňkami

Od roku 2007 bylo za použití kmenových buněk Beike léčena různá zraková postižení, mezi něž také patřila hypoplazie zrakového nervu nebo septooptická dysplazie. Hypoplazie zrakového nervu je vrozená vývojová porucha, při které dochází k nesprávnému vývoji optického nervu.

U některých pacientů byly objeveny také abnormality v určitých částech mozku (například absence septum pellucidum a corpus callosum) nebo hormonální problémy. Tyto symptomy jsou typické pro SOD.

Cílem naší terapie je tudíž regenerace pacientova zrakového nervu a dalších postižených mozkových struktur pomocí transplantace kmenových buněk. Abychom docílili tíženého efektu, budou kmenové buňky vpraveny do těla jak intravenózně, tak pomocí lumbální punkce a retrobulbární injekce. Tím bude zajištěn nejlepší přístup buněk k poškozené oblasti.

Možná zlepšení

Terapie našimi kmenovými buňkami může zlepšit vaši zrakovou ostrost, zorné pole (skotom), barvocit, vidění v noci, nystagmus, strabismus, hormonálních nedostatky a autistické symptomy*.

Po obdržení vašich lékařských záznamů vám naši lékaři poskytnou více informací o možné léčbě.

*As with any stem cell therapy, improvements may vary from patient to patient and cannot be guaranteed.

Náš léčebný balík

Jsme přesvědčeni, že náš léčebný program patří k jednomu z nejlepších na celém světě. Kombinace technologií Beike Biotechnology a funkční medicíny v Better Being Hospital umožňuje našim pacientům ty nejlepší šance na zlepšení jejich zdravotního stavu. Pokud se chcete dozvědět více o procedurách, terapiích a službách, které jsou zahrnuty do našeho programu, klikněte na tabulku níže.

*O přesném počtu injekcí s kmenovými buňkami bude rozhodnuto během přijímacího procesu.
**Pacienti mladší než 10 let mohou dostat menší množství kmenových buněk (v závislosti na váze pacienta).
***S ohledem na momentální stav jedince nemusí být poskytnuty všechny terapie.

Místo léčby

Beike Biotechnology je partnerem Better Being Hospital (BBH) v Bangkoku a díky této spolupráci jsme schopni poskytnout tu nejefektivnější možnou léčbu. BBH je prvním zdravotním zařízením s akreditací v oblasti funkční medicíny v celé Asii, což pozvedá možnosti buněčné terapie na zcela novou úroveň. Přečtěte si více o BBH

Metody injekce

Pro léčbu ONH/SOD se využívá kombinace tří metod injekce kmenových buněk: intravenózní injekce, lumbální punkce a retrobulbární injekce. Více informací o jednotlivých typech injekcí najdete níže:

Intravenózní injekce (IV)

Intravenózní (nitrožilní) podávání léku je jednoduchý a standartní proces, který by měl být většině pacientů znám. Do pacientovy žíly je nejdříve zaveden flexibilní plastový katétr a následně je mu touto cestou podáván roztok kmenových buněk smíchaný se sérem z pupečníkové krve (v některých případech může být také podáván dexamethasone, tím se zamezí případné alergické reakci). Během zákroku není obvykle potřeba žádná anestezie a celý proces nezabere více jak 45 minut.

Lumbální punkce (LP)

Cílem lumbální punkce je zprostředkovní přístupu k míše, kmenové buňky tedy nemusí procházet přes hematoencefalickou bariéru a mohou být vpraveny přímo do mozkomíšního moku. Podle našich lékařů se jedná o metodu, kterou lze vpravit kmenové buňky přímo do centrálního nervového systému. Mozkomíšní mok (CSF) v těle slouží k ochraně mozku a míchy, čímž minimalizuje možnost jejich poranění. Ten je tělem produkován nepřetržitě, takže je objem odebrané tekutiny nahrazen během několika hodin.

Retrobulbární injekce (RBI)

Retrobulbární injekce je určena pro pacienty s postižením zraku a zrakového nervu. Tato procedura umožňuje aplikaci kmenových buněk co možná nejblíže zrakovému nervu, sítnici a dalším důležitým tkáním oka. Procedura trvá pouze několik sekund a je naprosto bezbolestná.

Zkušenosti pacientů

Níže naleznete video rozhovory pořízené během léčby kmenovými buňkami Beike, ve kterých pacienti mluví o zkušenostech s léčbou a o zlepšeních, kterých si během léčby všimli. Zlepšení, která můžete v těchto videích vidět, jsou typická pro pacienty trpící ONH/SOD, nelze však garantovat, že se stejné výsledky dostaví u všech léčených.

loading videos

Loading Videos…