Zeptejte Se Hned

Fill out my online form.

Léčba poruch zraku kmenovými buňkami

Kmenové buňky Beike jsou používány k léčbě pacientů s poruchami zraku od roku 2007. Léčeny byly atrofie zrakového nervu, hypoplazie zrakového nervu, septooptická dysplazie (ONH/SOD), Leberova hereditární optická neuropatie (LHON), retinitis pigmentosa (RP), retinopatie nedonošených (ROP), diabetická retinopatie a dalších poruch zrakového nervu a sítnice.

Cílem naší terapie je tudíž regenerace pacientova zrakového nervu a buněk sítnice pomocí transplantace kmenovými buňkami. Abychom docílili tíženého efektu, budou kmenové buňky vpraveny do těla jak intravenózně, tak pomocí lumbální punkce a retrobulbární injekce, čímž bude zajištěn nejlepší přístup buněk k poškozené oblasti.

Možná zlepšení

Terapie našimi kmenovými buňkami vám pomůže zlepšit zrakovou ostrost, citlivost zorného pole (skotom), barvocit, vidění v noci, nystagmus či strabismus. Naše kmenové buňky mohou navíc zpomalit zhoršující se stav zrakového nervu a sítnice*.

Po obdržení vašich lékařských záznamů vám naši lékaři poskytnou více informací o možné léčbě.

*Stejně jako u jiných terapií kmenovými buňkami se zlepšení stavu může lišit mezi jednotlivými pacienty a není možné ho garantovat.

Náš léčebný balík

Jsme přesvědčeni, že náš léčebný program patří k jednomu z nejlepších na celém světě. Kombinace technologií Beike Biotechnology a funkční medicíny v Better Being Hospital umožňuje našim pacientům ty nejlepší šance na zlepšení jejich zdravotního stavu. Pokud se chcete dozvědět více o procedurách, terapiích a službách, které jsou zahrnuty do našeho programu, klikněte na tabulku níže.

*O přesném počtu injekcí s kmenovými buňkami bude rozhodnuto během přijímacího procesu.
**Pacienti mladší než 10 let mohou dostat menší množství kmenových buněk (v závislosti na váze pacienta).
***S ohledem na momentální stav jedince nemusí být poskytnuty všechny terapie.

Místo léčby

Beike Biotechnology je partnerem Better Being Hospital (BBH) v Bangkoku a díky této spolupráci jsme schopni poskytnout tu nejefektivnější možnou léčbu. BBH je prvním zdravotním zařízením s akreditací v oblasti funkční medicíny v celé Asii, což pozvedá možnosti buněčné terapie na zcela novou úroveň. Přečtěte si více o BBH

Metody injekce

Pro léčbu zrakových potíží se využívá kombinace tří metod injekce kmenových buněk: intravenózní injekce, lumbální punkce a retrobulbární injekce. Více informací o jednotlivých typech injekcí najdete níže:

Intravenózní injekce (IV)

Intravenózní (nitrožilní) podávání léku je jednoduchý a standartní proces, který by měl být většině pacientů znám. Do pacientovy žíly je nejdříve zaveden flexibilní plastový katétr a následně je mu touto cestou podáván roztok kmenových buněk smíchaný se sérem z pupečníkové krve (v některých případech může být také podáván dexamethasone, tím se zamezí případné alergické reakci). Během zákroku není obvykle potřeba žádná anestezie a celý proces nezabere více jak 45 minut.

Lumbální punkce (LP)

Cílem lumbální punkce je zprostředkovní přístupu k míše, kmenové buňky tedy nemusí procházet přes hematoencefalickou bariéru a mohou být vpraveny přímo do mozkomíšního moku. Podle našich lékařů se jedná o metodu, kterou lze vpravit kmenové buňky přímo do centrálního nervového systému. Mozkomíšní mok (CSF) v těle slouží k ochraně mozku a míchy, čímž minimalizuje možnost jejich poranění. Ten je tělem produkován nepřetržitě, takže je objem odebrané tekutiny nahrazen během několika hodin.

Retrobulbární injekce (RBI)

Retrobulbární injekce je určena pro pacienty s postižením zraku a zrakového nervu. Tato procedura umožňuje aplikaci kmenových buněk co možná nejblíže zrakovému nervu, sítnici a dalším důležitým tkáním oka. Procedura trvá pouze několik sekund a je naprosto bezbolestná.

Zkušenosti pacientů

Níže naleznete video rozhovory pořízené během léčby kmenovými buňkami Beike, ve kterých pacienti mluví o zkušenostech s léčbou a o zlepšeních, kterých si během léčby všimli. Zlepšení, která můžete v těchto videích vidět, jsou typická pro pacienty s postižením zraku, nelze však garantovat, že se stejné výsledky dostaví u všech léčených.