Zeptejte Se Hned

Fill out my online form.

Léčba SLE kmenovými buňkami

Systémový lupus erythematodes (SLE) je autoimunitní onemocnění, při kterém napadá imunitní systém vlastní tkáně (například kůži, srdce, plíce, nervový systém, ledviny či pohybový aparát). SLE patří mezi progresivní onemocnění.

Pokud tedy není včas aplikována vhodná léčba, dochází k jejímu postupnému zhoršování. K zvládání příznaků je v současné době používáno několik variant léku, například kortikoidů, avšak mnoho pacientů neodpovídá na léčbu příliš dobře. Navíc se během dlouhodobého užívaní objevují vážné vedlejší účinky. V současné době se tedy nabízí použití mezenchymálních kmenových buněk z pupeční šňůry (UCMSC) jako dostupná a efektivní léčebná metoda pro pacienty trpící SLE.
Tyto buňky mají silné imunoregulační vlastnosti, mohou tedy ovlivnit imunitní systém a potlačit abnormální imunitní odpověď zaměřenou proti vlastním tkáním. Navíc mají tyto buňky schopnost indukovat růst a diferenciaci původních kmenových buněk pacienta.

Možná zlepšení

Kombinace faktorů uvedených výše může přinést zlepšení u kožních problémů, pohyblivosti postižených kloubů, srdečních, dýchacích a renálních funkcí, kognitivních funkcí, depresivních a úzkostlivých poruch. Dále může zpomalit progresi onemocnění, ulevit od bolesti a snížit frekvenci akutních relapsů.

*As with any stem cell therapy, improvements may vary from patient to patient and cannot be guaranteed.

Náš léčebný balík

Jsme přesvědčeni, že náš léčebný program patří k jednomu z nejlepších na celém světě. Kombinace technologií Beike Biotechnology a funkční medicíny v Better Being Hospital umožňuje našim pacientům ty nejlepší šance na zlepšení jejich zdravotního stavu. Pokud se chcete dozvědět více o procedurách, terapiích a službách, které jsou zahrnuty do našeho programu, klikněte na tabulku níže.

*O přesném počtu injekcí s kmenovými buňkami bude rozhodnuto během přijímacího procesu.
**S ohledem na momentální stav jedince nemusí být poskytnuty všechny terapie.

Místo léčby

Beike Biotechnology je partnerem Better Being Hospital (BBH) v Bangkoku a díky této spolupráci jsme schopni poskytnout tu nejefektivnější možnou léčbu. BBH je prvním zdravotním zařízením s akreditací v oblasti funkční medicíny v celé Asii, což pozvedá možnosti buněčné terapie na zcela novou úroveň. Přečtěte si více o BBH

Metody injekce

Náš lékařský tým používá pro pacienty s diagnostikovaným SLE intravenózní injekce. Více informací o tomto typu injekce nalezne níže:

Intravenózní injekce (IV)

Intravenózní (nitrožilní) podávání léku je jednoduchý a standartní proces, který by měl být většině pacientů znám. Do pacientovy žíly je nejdříve zaveden flexibilní plastový katétr a následně je mu touto cestou podáván roztok kmenových buněk smíchaný se sérem z pupečníkové krve (v některých případech může být také podáván dexamethasone, tím se zamezí případné alergické reakci). Během zákroku není obvykle potřeba žádná anestezie a celý proces nezabere více jak 45 minut.

Studie

ŠEN-ČEN, Čína, 13. května 2014 – Čínští vědci nedávno uveřejnili v odborném časopise Arthritis Research & Therapy nové poznatky týkající se bezpečnosti a účinnosti mezenchymálních kmenových buněk z pupeční šňůry (UCMSC), které byly použity při léčbě 40 pacientů s vážnou a odolnou formou SLE. Pro přístup ke článku klikněte zde (pouze v angličtině).