Léčba SLE kmenovými buňkami
Pokud tedy není včas aplikována vhodná léčba, dochází k jejímu postupnému zhoršování. K zvládání příznaků je v současné době používáno několik variant léku, například kortikoidů, avšak mnoho pacientů neodpovídá na léčbu příliš dobře. Navíc se během dlouhodobého užívaní objevují vážné vedlejší účinky. V současné době se tedy nabízí použití mezenchymálních kmenových buněk z pupeční šňůry (UCMSC) jako dostupná a efektivní léčebná metoda pro pacienty trpící SLE.
Tyto buňky mají silné imunoregulační vlastnosti, mohou tedy ovlivnit imunitní systém a potlačit abnormální imunitní odpověď zaměřenou proti vlastním tkáním. Navíc mají tyto buňky schopnost indukovat růst a diferenciaci původních kmenových buněk pacienta.
Možná zlepšení
Kombinace faktorů uvedených výše může přinést zlepšení u kožních problémů, pohyblivosti postižených kloubů, srdečních, dýchacích a renálních funkcí, kognitivních funkcí, depresivních a úzkostlivých poruch. Dále může zpomalit progresi onemocnění, ulevit od bolesti a snížit frekvenci akutních relapsů.
Náš léčebný balík
Jsme přesvědčeni, že náš léčebný program patří k jednomu z nejlepších na celém světě. Kombinace technologií Beike Biotechnology a funkční medicíny v Better Being Hospital umožňuje našim pacientům ty nejlepší šance na zlepšení jejich zdravotního stavu. Pokud se chcete dozvědět více o procedurách, terapiích a službách, které jsou zahrnuty do našeho programu, klikněte na tabulku níže.
**S ohledem na momentální stav jedince nemusí být poskytnuty všechny terapie.
Místo léčby
Beike Biotechnology je partnerem Better Being Hospital (BBH) v Bangkoku a díky této spolupráci jsme schopni poskytnout tu nejefektivnější možnou léčbu. BBH je prvním zdravotním zařízením s akreditací v oblasti funkční medicíny v celé Asii, což pozvedá možnosti buněčné terapie na zcela novou úroveň. Přečtěte si více o BBH
Metody injekce
Náš lékařský tým používá pro pacienty s diagnostikovaným SLE intravenózní injekce. Více informací o tomto typu injekce nalezne níže:
Intravenózní injekce (IV)
Intravenózní (nitrožilní) podávání léku je jednoduchý a standartní proces, který by měl být většině pacientů znám. Do pacientovy žíly je nejdříve zaveden flexibilní plastový katétr a následně je mu touto cestou podáván roztok kmenových buněk smíchaný se sérem z pupečníkové krve (v některých případech může být také podáván dexamethasone, tím se zamezí případné alergické reakci). Během zákroku není obvykle potřeba žádná anestezie a celý proces nezabere více jak 45 minut.
Studie
ŠEN-ČEN, Čína, 13. května 2014 – Čínští vědci nedávno uveřejnili v odborném časopise Arthritis Research & Therapy nové poznatky týkající se bezpečnosti a účinnosti mezenchymálních kmenových buněk z pupeční šňůry (UCMSC), které byly použity při léčbě 40 pacientů s vážnou a odolnou formou SLE. Pro přístup ke článku klikněte zde (pouze v angličtině).